پروفایل در قالب جوملا و آموزش استفاده در ریواس

پروفایل در ریواس

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که در بخش پشتیبانی از سوی کاربرها پرسیده میشه، نحوه تنظیم پروفایل و تغییر استایل و ساختار پیشفرض در قالب هاست. البته در راهنمای قالب ریواس تعریف کاملی از پروفایل، ویرایش و استفاده از پروفایل ارائه شده اما متاسفانه با توجه به عدم آشنایی اکثر کاربران با قالب هایی با این سبک از تنظیمات، این راهنما خیلی موثر واقع نشده و همچنان این موضوع مهمترین سوال و مشکل به شمار میرود.

هر چند این مشکل تنها مربوط به قالب های طراحی شده توسط جومپلیت محدود نمیشه و امروزه اکثر قالب هایی که برای جوملا و یا CMS های دیگه تولید و طراحی میشوند از پروفایل ها برای اعمال تنظیمات استفاده می کنند.

در نبود پروفایل

فرض کنید از یک قالب معمولی جوملا در سایتتون استفاده می کنید و قصد دارید از یک فونت متفاوت با صفحات دیگر در صفحه تماس با ما استفاده کنید. اگر این قالب از تنظیمات فونت پشتیبانی کند شما باید از مدیریت استایل ها در جوملا یک کپی از استایل پیشفرض ایجاد کنید و بعد این استایل جدید رو به منوی صفحه تماس با ما اختصاص بدید و در ادامه به تنظمیات استایل جدیدی که ساختید رفته و فونت رو تغییر بدید. با این کار فونت صفحه تماس با ما با فونت صفحات دیگه متفاوت خواهد بود.

پروفایل

پروفایل ها به ما کمک می کنند بدون ایجاد یک استایل جدید و فقط با انجام تنظیمات در استایل اصلی، این نوع تغییرات رو در سایت انجام بدهیم.هر قالبی یک پروفایل پیشفرض داره که در تمام صفحات اجرا می شود، ما برای ایجاد تغییر در تنظیمات یک صفحه خاص، یک پروفایل جدید در قالب ایجاد می کنیم (در قالبی که از پروفایل پشتیبانی کند) و تنظیمات دلخواه را در این پروفایل انجام می دهیم و در اخر این پروفایل رو به منوی مورد نظر اختصاص می دهیم.

 

پروفایل در ریواس

در ویدیو زیر نحوه ساخت و اختصاص یک پروفایل در ریواس و همینطور تغییر منوی پیشفرض در این قالب توضیح داده شده .

مطالب گفته شده در ویدیو به صورت فلبداهه بوده و متنی از قبل اماده نشده به همین دلیل کمی اشکال در انتخاب کلمات و همچنین گاهی تپق هایی مشاهده میشه که بابت این کاستی ها پوزیش می طلبم.

دانلود نسخه با کیفیت

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

قالب جوملا | جومپلیت | دانلود قالب رایگان جوملا و فروشگاه قالب جوملا

جومپلیت ، مرکز دانلود قالب جوملا و ارائه دهنده قالب رایگان جوملا ، قالب جوملا 2.5 و قالب فارسی جوملا است.

joomplate [@] gmail.com

ورود کاربران

بازيابي رمز عبور!